Banner
Rezultatele zilei a III-a a Campionatului Mondial de handbal masculin
Iată rezultatele înregistrate în ziua a 3-a a Campionatelor Mondiale de handbal masculin din Croația:
Grupa A

Australia – Slovacia 12-47 (6-20)

Australia: Fletcher 6, Clavert 3, Kelly 1, Blondell 1, Subotic 1
Slovacia: Antl 8, Urban 8, M.Stranovsky 5, T.Stranovksy 5, Kopco 5, Szuch 5, Pekar 3, Petro 3, Kukucka 2, Valo 1, Sulc 1, Niznan 1.

Romania – Ungaria 27-30 (16-13)

Romania: Paraianu 6, Petrea 4, Jurca 4, Timofte 3, Stavrositu 2, Toma 2, Ghionea 2, Rohozneanu 1, Iacob 1, Cozma 1, Buricea 1.
Ungaria: Nagy 8, Ilyes 5, Gal 4, Putics 3, Eklemovic 3, T.Ivancsik 3, Toro 2, Csaszar 2.

Argentina – Franta 26-33 (15-19)

Argentina: Kogovsek 5, Migueles 5, Simonet 4, Pizzaro 3, Poretal 3, Torres 2, Vidal 2, Crevatin 1.
Franta: Guigou 7, Fernandez 6, Abalo 5, Bosquet 5, Sorhaindo 3, Narcisse 2, Karabatic 2, Gille 1, DInart 1, Kempe 1.

Grupa B

Cuba – Spania 20-45 (10-24)

Cuba: Del Sol 5, Salina 4, Marzo 3, Morales 2, Diaz 2, De Armas 2, Noa 1, Carmona 1.
Spania: Juan Garcia 9, Ugalde 7, Romero 6, Tomas 6, Rocas 5, Tomas 4, Garabaya 2, Perales 2, Enterrios 1, Canellas 1, Andreu 1, Moros 1.

Coreea de Sud – Suedia 25-31 (12-16)

Coreea: J.Park 6, J.Lee 6, Jeong 4, Yu 3, Sim 2, Kim 2, Oh 1, Yoon 1.
Suedia: Kallman 7, Karlsson 5, Gustafsson 5, Carlen 5, Larholm 4, Lennartsson 3, Andersson 1, Arrhenius 1.

Kuweit – Croatia 21-40 (13-22)

Kuweit: Alqallaf 5, Algharaballi 5, Alhajeri 3, Alshamari 2, Abdulredha 2, Alanezi 1, Altheyab 1, Alotaibi 1, Alshamari 1.
Croatia: Sprem 8, Cupic 6, Buntic 5, Zrnic 5, Duvnjak 4, Lakovic 4, Vori 3, Metlicic 2, Valcic 2, Anusic 1.

Grupa C

Algeria – Macedonia 19-32 (8-16)

Algeria:  O.Cherbour 6, Benkahla 4, Layadi 2, Bouakaz 2, Zouaoui 1, R.Cherbour 1, Yahia 1, Labane 1, Boudrali 1.
Macedonia: K.Lazarov 9, Alushovski 5, Temelkov 4, Mojsovski 3, F.Lazarov 3, Mirkulovski 2, Makalovski 2, Gjorgonovski 2, Mitkov 1, Angelov 1.

Tunisia – Germania 24-26 (12-12)

Tunisia: Hammed 9, Mgbannem 4, Ayed 3, Touati 3, Hedoui 2, Tej 2, Bousnina 1.
Germania: Hens 6, Preiss 5, Glandorf 4, Muller 3, Kraus 3, Jansen 2, Strobel 1, Schroder 1, Klein 1.

Rusia – Polonia 22-24 (14-11)

Rusia: Igropoulo 7, Dibirov 5, Kovalev 3, Rastvortsev 2, Chipurin 2, V.Ivanov 1, R.Ivanov 1, Filippov 1.
Polonia: Bielecki 4, K.Lijewski 4, Jurasik 4, M.Lijewski 3, B.Jurecki 3, M.Jurecki 2, Wleklak 2, Tluczynski 2.

Grupa D

Brazilia – Norvegia 21-39 (8-17)

Brazilia: Hubner 4, F.Silva 4, E.Silva 3, Souza 3, Ribeiro 2, Laureano 1, Gomes 1, M.Silva 1, A.Silva 1, Ertel 1.
Norvegia: Bjornsen 7, Loke 6, Mamelund 5, Drange 4, Kjelling 4, Tvedten 4, Buchmann 3, Myrhol 3, Skoglund 2, Samdahl 1.

Arabia Saudita – Egipt 18-26 (8-12)

Arabia Saudita: G.Al Harbi 9, Al Habib 2, Al Flati 2, Al Saeed 1, Al Abdulali 1, Al Obaidi 1, Al Anbawy 1, Al Salem 1.
Egipt: H.Hussein 7, M.Hussein 4, El Ahmar 4, Abdelrazek 3, El Fakharany 3, Ramadan 1, Kalioby 1, Osman 1, Mabrouk 1.

Serbia – Danemarca 36-37 (22-16)

Serbia: Ilic 10, Bojinovic 8, Stojanovic 5, Nikolic 4, Sesum 3, Andjelkovic 3, Prodanovic 2, Toskic 1.
Danemarca: Lindberg 8, Hansen 6, Christiansen 6, Boesen 5, Knudsen 4, Mogensen 3, Nielsen 3, Spellerberg 2.

sursă: Sport365



<< Previous Page                    Next Page >>

 

Footer

Copyright © 2018 infoamea.ro. Toate drepturile rezervate.
Joomla! este software liber, distribuit sub licenţa GNU/GPL License.